Trwa ładowanie...

Brak ochoty na współżycie – przyczyny, leczenie

Avatar placeholder
18.01.2022 15:25
Brak ochoty na współżycie – przyczyny, leczenie
Brak ochoty na współżycie – przyczyny, leczenie (123rf)

Brak ochoty na współżycie to dość częsty problem wielu par. Problem ten spowodowany może być wieloma czynnikami. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym można odwrócić tę sytuację. Czy istnieją skuteczne sposoby na przywrócenie ochoty na współżycie seksualne? Co można zrobić, aby ochota na seks była większa?

spis treści

1. Brak ochoty na współżycie – przyczyny

Przyczyn wpływających na brak ochoty na współżycie jest kilka. Bardzo często mogą wynikać z wieloletniego związku i codziennej rutyny. Partnerzy nie wiedzą jak sobie radzić z tą sytuacją, nie decydując się na wspólną terapię, a nawet rozmowę. Brak ochoty na współżycie to poważny problem, dlatego nie można go pozostawiać w samopas.

Do najczęstszych przyczyn, które wpływają na to, że nie mamy ochoty na współżycie, można zaliczyć:

Zobacz film: "Małżeństwo otwarte na innych partnerów"
  • Rozluźnienie więzi emocjonalnych – z czasem ludzie bardzo się do siebie przyzwyczajają – to dobrze, jednak często się zdarza, że partnerom mija tak częsta ochota na seks, jak miało to miejsce w latach wcześniejszych. Mimo tego, że bardzo się kochają i są dla siebie oparciem, to wygasa w ich związku namiętność czy pożądanie.
  • Stres i zmęczenie – dzisiejszy tryb życia u większości osób wygląda bardzo podobnie. Ludzie bardzo dużo pracują, są zmęczeni i zestresowani, w związku z tym nie potrafią znaleźć czasu na przyjemności oraz na chwilę relaksu. Zmęczenie i długotrwały stres wpływają na obniżenie libido. Czasami warto się wyciszyć i znaleźć dzień lub dwa tylko dla siebie i partnera.
  • Trudności w życiu seksualnym — może się zdarzyć tak, że jeden z partnerów nie jest usatysfakcjonowany poczynaniami seksualnymi tego drugiego, dlatego jego ochota na współżycie znacznie spada. Niektóre osoby uważają także, że coś im nie wychodzi w trakcie współżycia, dlatego wolą go unikać.
  • Przewlekłe choroby – mało kto wie, że niektóre choroby albo nawet leki znacznie obniżają ochotę na współżycie seksualne. Brak ochoty na seks może wynikać z takich chorób jak: cukrzyca, podwyższenie prolaktyny, depresja, choroby tarczycy.

2. Brak ochoty na współżycie – leczenie

Brak ochoty na współżycie można rozwiązać. Jeżeli za ten stan odpowiedzialny jest którykolwiek z wyżej wymienionych czynników, to czasami wystarczy przeprowadzić z partnerem szczerą rozmowę. Takie rozmowy nie należą do łatwych i miłych, jednak mogą okazać się rozwiązaniem problemu.

Warto powiedzieć partnerowi, czego od niego oczekujemy. Może któreś z was od lat fantazjuje i chciałoby, żeby jego fantazje zostały spełnione, może nie jesteśmy zadowoleni z seksu, bo partner za mało nas pieści, a może odczuwamy pewien dyskomfort podczas współżycia? Musisz powiedzieć o wszystkim partnerowi i absolutnie się nie wstydzić.

Jeżeli po rozmowie sytuacja się nie poprawi, to warto skorzystać z pomocy seksuologa. Takie wizyty są co prawda kosztowne, jednak z całą pewnością pomogą parterom. Problemy związane ze współżyciem seksualnym są problemami poważnymi, dlatego nie można liczyć na to, że rozwiążą się same. Jeżeli kochacie partnera i chcecie z nim być, to powinniście dążyć do rozwiązania tego problemu, ponieważ seks w związku jest istotną sprawą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze