Trwa ładowanie...

Dieta może zmniejszyć ryzyko Alzheimera. Sprawdź, ile wody powinieneś pić

Avatar placeholder
29.11.2018 15:04
Zdaniem brytyjskich naukowców picie wody i prawidłowa dieta mogą zmniejszyć ryzyko zachorowań na chorobę Alzheimera
Zdaniem brytyjskich naukowców picie wody i prawidłowa dieta mogą zmniejszyć ryzyko zachorowań na chorobę Alzheimera (123RF)

Na chorobę Alzheimera cierpią ludzie na całym świecie. Niestety, naukowcy wciąż nie opracowali na nią skutecznego leku. Eksperci radzą za to, co robić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby. Członkowie brytyjskiego The Alzhermer's Society wskazują, jakie produkty powinny znaleźć się w diecie osób szczególnie na nią narażonych. Istotną rolę odgrywa w niej też woda.

Dobre wieści płyną z Wielkiej Brytanii. Eksperci ogłosili, że zbilansowana dieta, zdrowy styl życia i odpowiednia ilość wypitej przez nas wody w ciągu dnia mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera.

Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko tego schorzenia. Ich zdaniem powinniśmy więc wspomóc nasz organizm prawidłową dietą. Przede wszystkim każdy powinien ograniczać w diecie cukier, a także uważać na sól. Istotnym punktem powinno być także picie wody. Dziennie należy wypić od 6 do 8 szklanek. Dlaczego? Potrzebujemy jej do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza tym jest stosunkowo tania, bez sztucznych dodatków i szybko gasi pragnienie.

Zbilansowana dieta nie tylko może zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Zdrowy styl życia, szczególnie w późnym wieku pozytywnie wpływa na kondycję i stan zdrowia. Dzięki temu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy cierpieć na cukrzycę, otyłość lub choroby układu krążenia.

Zobacz film: "Ćwiczenia na demencję. Pozwolą opóźnić chorobę"
Ciche objawy choroby Alzheimera. Dotyka także młodych
Ciche objawy choroby Alzheimera. Dotyka także młodych [6 zdjęć]

Choroba Alzheimera to najczęściej występujący rodzaj otępienia. Wiąże się ze zmianami zwyrodnieniowymi

zobacz galerię

Co zatem brytyjscy eksperci zalecają w codziennej diecie? Istotną rolę spełnia białko. Warto więc przynajmniej dwa razy w tygodniu jeść ryby, rośliny strączkowe, jajka lub mięso. Co więcej, nie należy zapominać o aktywności fizycznej. Podkreśla się, że wystarczy zaledwie 2,5 h w tygodniu jakiegokolwiek ruchu np. aerobiku, aby zapewnić sobie lepsze samopoczucie i pozytywnie wpłynąć na pracę mózgu oraz serca.

Choroba Alzheimera jest schorzeniem, które dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Według danych Najwyższej Izby Kontroli, w Polsce problem ten dotyczy już ponad pół miliona mieszkańców. Szacuje się, że do 2050 roku liczba chorych w kraju nad Wisłą wzrośnie aż do 2 milionów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze